Namaz Vakitleri

Facebook Sayfamız

İsrail’in Paralı Facebook Askerleri

İsrail’in Paralı Facebook Askerleri

Son yıllarda sanal alemdeki propaganda savaşına büyük önem veren Siyonistler bunun için İsrail Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel timler oluşturdu.

09 Ağustos 2014 Cumartesi - 956 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Siyonist İsrail devleti, son yıllarda özel önem verdiği propaganda savaşlarında sanal ortam ve paylaşım sitelerindeki etkisini artırmak için her yolu deniyor.

Siyonistlerin bu amaçla internette en çok ziyaret edilen paylaşım sitelerinden biri olan video paylaşım sitesi YouTube’u da sinsi yöntemlerle kullandıkları öğrenildi. Zira bu günlerde YouTube’u her açtığınızda karşınıza İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun videosu çıkıyor. Youtube’da yaptığınız her aramada ilgisiz de olsa “Netanyahu sorularınızı cevaplıyor” şeklinde kendisiyle yapılmış bir röportaj dizisinin video tanıtımı ile karşılaşıyorsunuz.

PARALI YORUMCULAR İŞBAŞINDA

Son yıllarda sanal alemdeki propaganda savaşına büyük önem veren Siyonistler bunun için İsrail Dışişleri Bakanlığı bünyesinde özel timler oluşturdu. İsrail üzerine yazılan her yazı ve haberin altına eklenen yorumlardan büyük çoğunluğunun, İsrail hükümeti tarafından görevlendirilen ve işleri 24 saat interneti kontrol altında tutarak “İsrail hakkında olumlu mesajlar yazmak” olan paralı operatörlerce yapıldığı ortaya çıktı. İsrail’in kiralık yorumcuları özellikle YouTube, Facebook ve twitter gibi paylaşım sitelerinde yoğun propaganda yorumları yapıyorlar. Kiralık operatörler sıradan internet kullanıcısı gibi davranarak başta İngilizce olmak üzere pek çok dilde Ortadoğu’da yaşanan olaylarla ilgili İsrail ağzıyla yazılmış mesajlar yayıyorlar. İsrail’in bu amaçla yüz binlerce dolar para ayırdığı belirtiliyor.

2 BİN 500 GAZETECİ İSRAİL İÇİN ÇALIŞIYOR

Program çerçevesinde internetteki İsrail aleyhtarı yorumları bildiren özel bir alarm sisteminin oluşturulduğu da belirtiliyor. Konuyla ilgili bir İsrail gazetesine konuşan projeden sorumlu İsrail Dışişleri Bakanlığı Halkla İlişkiler Dairesi görevlisi Ilan Shturman, “İnternete girip ‘Biz İsrail Dışişleri’nin propaganda departmanı için çalışıyoruz’ demeyecekler, internet kullanıcıları ve sıradan yurttaşlar olarak konuşacaklar” demişti. İsrail kaynaklarına göre İsrail ordusu için dünya genelinde 500 medya kuruluşu, 2 bin 500 gazeteci ve faaliyetlerini dünya çapında duyurmak için çalışan sivil ajanlar faaliyet gösteriyor.

 

Alıntı : Dünya ve Gerçekler

Bir Cevap Yazın

since 2006 - 2014 © Sitedeki yazıların kaynak gösterilmeksizin kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül