Müslümanın ********ına Karşı Yapılan Saldırıların Sonucu
Tarih: 10-21-2018, 08:52 PM
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Yazar: mehmed
Son Mesaj: mehmed
Cevaplar: 0
Gösterim: 1865

Mesaj önizleme 

Konuyu Değerlendir
  • 26 Oy - 2.96 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-11-2008, 05:48 PM
Abdullah b. Mes'ûd (r.a.): "Hz. Peygamber (s.a.v.): "Kim, Müslüman bir kimsenin ********ından bir parça koparıp almak için yalan yere yemin ederse, Allah'ı karşısında kendisine kızgın olarak bulur." buyurdu, arkadasından Allah: «Şüphesiz, Allah'a verilen söz ve yeminlerini az bir değer karşılığında değiştirenler var ya, işte onların âhirette hiçbir nasibi yoktur, Allah kıyamet günü onlarla konuşmaz, yüzlerine bakmaz, onları temize çıkarmaz, onlar için acıtıcı bir azap vardır.» (Al-i İmrân: 77) ayetini indirdi." dedi. Bu sırada meclise Eşa's b. Kays geldi ve şöyle dedi: "Ebû Abdurrahman (Abdullah b. Mes'ûd) size ne anlattı? Bu ayet benim hakkımda indirildi. Amcaoğlumun arazisinde benim bir kuyum vardı, (bunu inkar etti, ben de meseleyi Hz. Muhammed (s.a.v.)'e sundum,) bana: "Şahitlerini getir." buyurdu, ben de: "Şahitlerim yoktur." dedim, o da: "Onun yemini kendisini kurtarır. dedi. ben de: "Ey Allah'ın Rasûlü, öyleyse yemin eder." dedim, bunu üzerine Hz. Peygamber (s.a.v.) yukarıdaki hadisi söyledi." Arkasından Allah onun sözünü doğrulamak için bu ayeti indirmiştir."

Abdullah b. Amr (r.a.): "Hz. Peygamber (s.a.v.)'i: "Kim (********ını korumak için) ********ının önünde öldürülürse o, şehittir." diye buyururken duydum" demiştir.

(Burada şehidden kasıt, şehid sevabı alır demektir. Eşkiya, hırsız ve soygunculara karşı Müslüman canını, ********ını ve namusunu korumak için m,ücadele eder.Hatta bunlarla mucadele etmesi gereklidir. Çünkü onların eline geçen ******** ve sermaye silah olarak, açlık ve sefalet olarak tekrar dönerek kendisinin de içinde bulunduğu toplumu tehtit eder hale gelir.)

KitabAdı: MÜTTEFEKUN ALEYH HADİSLER
İSLAMIN İKİ BÜYÜK BİLGESİ
BUHARİ VE MÜSLÜM'İN
İTTİFAK ETTİKLERİ HADİSLER..
MUHAMMED FUAD ABDÜLBAKİ TERTİBİ
ÇEVİRİ; DÜZÜNLEME VE NOTLAR:
ABDULLAH FEYZİ KOCAER

Yeni Şafak
Kültür Armağanı
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul
Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Mesaj önizleme 

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

İletişim | Ana Sayfa | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Arşiv | RSS Beslemesi