Ana Sayfaya Dönün..

 

Kainat Dualarla Ayaktadır

 

Hayatın döngüsü içinde olumsuz bir sürece girmiş olan kimi insanlar, başkalarına gelen kötü olaylardan dolayı gitgide isyânkar bir tutum sergiliyor, hattâ çoğu kez böyle durumlarda kendilerini inançsızlık uçurumunun eşiğine getiren öfke ve nefret dolu sözler bile sarfedebiliyorlar. Oysa ki yaşadıkları olumsuzluklar karşısında bu denli aceleci ve öfkeli davrananların, hayatın -kendilerine eşsiz lezzetler sunan- birçok güzel anlarında da Yaratıcılarına minnet duyup şükretmekte benzer bir heyecanı ve aceleciliği sergilemeleri beklenmez mi?

Ama ne yazık ki gelişmeler her zaman bu yönde olmuyor. Çağdaş dünyada, özellikle genç kuşakların -karşılarına çıkan ilk kötü durumda- hemen şikayete başladıklarını, dinen asla hoş karşılanmayacak kaba bir tepkiciliği âdeta alışkanlığa dönüştürdüklerini görmekteyiz.

Bu gibi zayıflıkların kökeninde ise "düzenli dua etmek" konusunda kararlı bir tutum izlememenin son derece etkili olduğu âşikâr... Bakara Sûresi 152'inci âyet, inanlar için son derece açık bir mesaj veriyor: "Beni zikredin ki ben de sizi zikredeyim."

- Yeni Şafak Yayın Kurulu -

Sultanımız Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimizin Duaları İle ilgili Bölümümüz Kitabdan Yazılmaktadır Kitab İsmi Aşağıdadır;

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR

(El- Ezkâr)

İMAM NEVEVİ

(1233-1277)

Çeviren:

Doç. Dr. Abdülvehhab Örtürk

 

Yeni Şafak

KÜLTÜR ARMAĞANI

EKİM 2005

 
© 2007 www.gulbeste.com - www.gulsultan.com - www.gulbeste.net