Namaz Vakitleri

Facebook Sayfamız

Çift Sarılı

Çift Sarılı

Bu yazımızda Çift Sarılı başlıklı Besmele’nin hikmetini anlatan harika bir hikayemiz bulunmaktadır.Mutlaka okumalısınız !

03 Ağustos 2014 Pazar - 539 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Evin kapısı vurulduğunda,yaşlı kadın güçsüz bacaklarıyla hole doğru ilerledi ve kapıyı açtı.Gelenler,oğlunun asker arkadaşlarıydı.Her ikisi de elini öptükten sonra,uzun bolu olanı:’’Pek fazla vaktimiz yok anacağım dedi.Bir kaç saat izin koparıp hayır duanı almak istedik.’’

Kadın büyük bir telaşla:’’Olmaz öyle şey’’ diye atıldı.’’Bir şeyler yedirmeden sizi bırakır mıyım hiç?’’

Yaşlı kadın bu sözleri,eşinin ve oğlunun sağlığındaki günleri vermiş olduğu alışkanlıkla bir çırpıda söyleyivermişti,fakat işin nereye varacağını düşünememişti.

Diğer asker saatine baktıktan sonra:’’Peki anacığım’’ diye cevap verdi,’’Karnımız tok ama yinede ikişer yumurta kırarsan yeriz.’’

Yaşlı kadın mutfağa doğru yönelirken,şimdi yan odada oturan gençlerle Kıbrıs’ta askerlik yaptığı sırada şehit edilen yavrusunu düşünüyordu.O da arkadaşları gibi,sahanda yapılan yumurtayı ne kadar çok severdi? İster istemez üzülüyor ve misafirlerine fakirliğini hissettirmemenin çaresini arıyordu.İyi ama çocuklar ikişer yumurta istedikleri halde,tabaklarında sadece biber yumurta gördüklerinde ne olacaktı ? Yaşlı kadın daha fazla bir şey düşünemedi.Ve acizliğin verdiği tevekkülle yumurtaları ‘’Bismillah’’ diyerek kırdığında nurlu yüzü sevinç gözyaşlarıyla ıslandı.

Her iki yumurta da çift sarılı çıkmıştı

Bir Cevap Yazın

since 2006 - 2014 © Sitedeki yazıların kaynak gösterilmeksizin kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül